blank

نوبت‌دهی آسان مراکز درمانی با کیوسک هوشمند

کیوسک هوشمند برای پذیرش و نوبت دهی در مراکز درمانی:

یکی از مشکلات مراکز درمانی به خصوص در زمان‌های شلوغی و فصل‌هایی از سال که به علت شیوع ویروس‌های متفاوت تعداد مراجعین به درمانگاه‌ها و مراکز درمانی بالا است، شلوغ بودن بخش پذیرش و معطلی بیماران برای دریافت اطلاعات لازم درباره دکتر و گرفتن وقت و نوبت برای بخشی که باید مراجعه کنند است، این مساله هم برای مراجعین و همراهان آن‌ها که به علت کسالت و بیماری از صبوری کمی برخوردار هستند سخت و آزاردهنده است هم برای پرسنل مراکز درمانی که ساعت‌های زیادی را مشغول پاسخ‌گویی و رسیدگی به مراجعین هستند و در هنگام شلوغی نمی‌توانند به موقع و دقیق به تک تک مراجعین پاسخ دهند.

برای حل این مشکل و سهولت رزرو مرکز درمانی با خدمات مورد نظر راهکار «کیوسک هوشمند پذیرش و نوبت دهی» پیشنهاد ماست. مراجعین با استفاده از این کیوسک که مجهز است به نرم‌افزاری متصل به نرم‌افزار اصلی مرکز درمانی  HIS، می‌توانند به تفکیک درمانگاه‌ها، خدمات مورد نظر یا پزشکان و وقت‌های قابل رزرو را مشاهده و بررسی و بعد یکی از وقت‌های آزاد پزشک یا درمانگاه مرتبط را انتخاب و اطلاعات خود را از طریق نمایشگر لمسی کیوسک وارد نمایند، مبلغ مشخص شده را از طریق دستگاه پوز متصل به کیوسک پرداخت و رسیدی که دارای بارکد اطلاعات خدمات خریداری شده است را از دستگاه چاپگر کیوسک دریافت کنند.

تجهیزات مورد نیاز:

 1. کیوسک پذیرش:

(بر اساس میزان شلوغی یک یا دو عدد کیوسک برای نوبت‌دهی، تسویه و صدور فیش، نیاز است.)

 1. کارت خوان بانکی:

(در کنار هریک از کیوسک‌های نوبت‌دهی وجود یک دستگاه کارتخوان بانکی لازم است.)

 1. نرم‌افزار تخصصی His :

(جهت انجام کلیه عملیات نوبت‌دهی شامل، مشاهده اطلاعات، تعیین وقت، ورود اطلاعات بیمار، پرداخت و غیره، به ازای هر کیوسک به یک نسخه از نرم‌افزار تخصصی HIS نیاز است.)

 

کیوسک پرداخت، راهکاری برای مراکز درمانی:

 

در مراکز درمانی بزرگ فرآیند پذیرش بیماران به اندازه کافی پیچیده و زمان‌بر است و در هنگام مراجعه بیماران ابتدا باید اطلاعات کاملی از آن‌ها دریافت، پرونده بیمار تکمیل و پس از محاسبه سهم بیمه‌ها، مبلغ پرداختی مشخص گردد.

برای اینکه بعد از گذراندن این مراحل بیماران مجبور به منتظر ماندن در صف‌های طولانی صندوق برای پرداخت فیش خود نباشند، سریع‌ترین و آسان‌ترین راهکار استفاده از «کیوسک‌های پرداخت» است.

در این راهکار مسئول پذیرش بعد از تکمیل اطلاعات رسیدی که دارای یک بارکد دوبعدی است را در اختیار مراجعه کننده قرار می‌دهد و او با قراردادن بارکد جلوی بارکدخوان کیوسک پرداخت می‌تواند اطلاعات فیش خود را بررسی و نسبت به پرداخت آن از طریق دستگاه کارتخوان کنار کیوسک اقدام کند.

در واقع در این روش کیوسک پرداخت، نقش صندوقدار را به عهده دارد و می‌تواند در تمام ساعات شبانه روز بدون وقفه فرآیند پرداخت مراجعین را تسریع نموده و از تشکیل صف و خطاهای احتمالی در تسویه حساب جلوگیری نماید.

تجهیزات مورد نیاز:

 1. کیوسک پرداخت مجهز به بارکدخوان دوبُعدی:

 (با توجه به میزان شلوغی مرکز درمانی به یک یا دو کیوسک پرداخت، نیاز است.)

 1. کارت خوان بانکی:

(در کنار هریک از کیوسک‌های پرداخت وجود یک دستگاه کارتخوان بانکی لازم است.)

 1. نرم‌افزار تخصصی His :

(جهت انجام کلیه عملیات نوبت‌دهی شامل، مشاهده اطلاعات، تعیین وقت، ورود اطلاعات بیمار، پرداخت و غیره، به ازای هر کیوسک به یک نسخه از نرم‌افزار تخصصی HIS نیاز است.)

 

 

راهکاری برای  داروخانه‌ها

در داروخانه‌ها مراجعین ابتدا نسخه‌های خود را به متصدی می‌دهند تا داروها را آماده کنند، پس از آماده شدن داروها و ثبت در نرم‌افزار نصب شده بر روی صندوق فروشگاهی مکانیزه، متصدی از طریق چاپگر صدور فیش رسیدی حاوی یک بارکد دو بُعدی را در اختیار مراجع قرار می‌دهد و در نهایت صندوقدار با دریافت آن رسید و با استفاده از دستگاه بارکدخوان و صندوق فروشگاهی مکانیزه رسید را با مشتری تسویه می‌کند.

اما روش دیگر تسویه حساب، بدون نیاز به صندوقدار، استفاده از کیوسک پرداخت می‌باشد .

کاربرد کیوسک پرداخت در داروخانه‌ها:

کیوسک پرداخت مانند یک صندوقدار عمل می‌نماید،

با این تفاوت که مراجع خود می‌تواند با قرار دادن بارکد رسید در جلوی بارکدخوان کیوسک، نام دار‌وها و مبلغ  را در صفحه نمایش کیوسک مشاهده کند و با انتخاب دکمه تسویه، مبلغ فاکتور به کارتخوان انتقال داده می‌شود و او می‌تواند شخصا عملیات تسویه را انجام دهد و سپس با تحویل رسید به متصدی داروخانه داروهای خود را دریافت کند.

این راهکار برای داروخانه‌های شلوغ و شبانه‌روزی که معمولا در شیفت شب تعداد پرسنل کمتری مشغول به کار هستند و قسمت صندوق توسط یکی از دکترهای داروخانه اداره می‌شود، بسیار مناسب است.

 

 

تجهیزات مورد نیاز:

 1. کیوسک پرداخت مجهز به بارکدخوان دوبُعدی:

(با توجه به میزان شلوغی داروخانه به یک یا دو کیوسک پرداخت، نیاز است.)

 1. صندوق فروشگاهی:

(برای محاسبه رسید مراجعینی که مستقیم به قسمت صندوق برای انجام عملیات تسویه می‌آیند به یک صندوق فروشگاهی مکانیزه نیاز است.)

 1. چاپگر حرارتی:

(به ازای بخش‌های مختلف داروخانه یک عدد چاپگر حرارتی برای صدور فیش برای مشتری نیاز است.)

 1. بارکدخوان:

(برای ثبت فیش دارای بارکد مراجعین در سیستم صندوق فروشگاهی در کنار هر صندوق به یک عدد دستگاه بارکدخوان نیاز است.)

 1. کارت خوان بانکی:

(در کنار هریک از کیوسک‌های پرداخت وجود یک دستگاه کارتخوان بانکی لازم است.)

 1. نرم‌افزار تخصصی داروخانه :

(جهت انجام کلیه ورود اطلاعات نسخه، صدور فیش، تسویه حساب وغیره به ازای هر صندوق فروشگاهی مکانیزه به یک نسخه نرم‌افزار تخصی داروخانه‌ نیاز است.)

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لیبل پرینتر چیست، بهترین لیبل پرینتر، خرید لیبل پرینتر

لیبل پرینتر چیست

لیبل پرینتر چیست تا بحال به برچسب‌های کوچک یا تگ­‌هایی که در برخی از فروشگاه­‌ها روی هر کالا چسبانده شده توجه کرده­‌اید؟ روی هر کدام

راهنمای خرید فیش پرینتر، راهنمای خرید چاپگر صدور فیش

راهنمای خرید فیش پرینتر

راهنمای خرید فیش پرینتر چاپ اطلاعات در کسب­ و­ کارهای مختلف نقش مهمی دارد که توسط چاپگرهای مخصوص مانند فیش پرینتر (چاپ رسید) و لیبل

بارکد اسکنر چیست

بارکدخوان چیست ؟

دستگاه بارکدخوان چیست؟ دستگاه بارکد اسکنر یا بارکدخوان یک ابزار سخت افزاری است که از یک منبع نوری، موتور پردازشگر (ENGINE)، برد واسط که با

حضور بایامکس در نمایشگاه الکامپ

حضور بایامکس در نمایشگاه الکامپ

نمایشگاه بین المللی کامپیوتر و تجارت الکترونیک الکامپ (Electronics, Computer & E-Commerce) بزرگترین رویداد فناوری کشور است. در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای صنعت کامپیوتر و